• Vesmír v 4.A

• Vianočné stromčeky v 2.A

• Vianočné prázdniny :-)

• Beseda o šikane a kyberšikane

V piatok nás navštívil pán kapitán Žencuch, aby nám spravil prednášku o šikane a kyberšikane. Je to síce smutná téma, ale osveta v tejto oblasti je naozaj potrebná. Ďakujeme.

• Pečenie medovníčkov

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

Naša škola sa zapojila do projektu "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok". Spolu deti priniesli 46 škatúľ. Po dôkladnom zvážení sme odovzdali 19 škatúľ na zberné miesto v Ľubotíne, 26 škatúľ sme osobne odovzdali do sociálneho zariadenia " Dom Charitas sv. Jána Almužníka v Novej Ľubovni a jednou škatuľou sme potešili obyvateľa našej obce,ktorý žije v domácnosti sám. Všetkým rodičom za všetko veľmi pekne ďakujeme.

• 🎅Mikulášske dopoludnie v našej škole 🎅

• Mikuláš, tešíme sa na teba :-)

• Súťaž "Všetkovedko"

• Mikulášske dekorácie v 2. A

• !!! Oznam !!!

V súvislosti s výskytom pedikulózy na našej škole, žiadame rodičov, aby preventívne skontrolovali svojim deťom vlasovú pokožku.

Vopred ďakujeme.

Bližšie informácie o pedikulóze nájdete v ľavom menu - "Rady pre rodičov"

• 🎶Vŕbová píšťalka - reprezentácia v Starej Ľubovni 🎶

V Starej Ľubovni na okresnom kole Vŕbovej píšťalky nás reprezentovali dve dievčatá z našej školy, a to Tatianka Prihodová a Ninka Didiková. Dievčatá získali bohaté skúsenosti, na ktorých môžu do budúcna stavať.

• 😜 Učíme sa zmysly 😜

V 1. A sa žiaci na hodine Prvouky učia zmysly. Tentokrát sa zaujímali o čuch a chuť. Prišli na to, že majú dlhé jazyky 😜.

• 🎄Výroba vianočných dekorácií v 4.A 🎄

• Výtvarná súťaž

Na našej škole sme organizovali výtvarnú súťaž zväzu protifašistických bojovníkov v Čirči.

Téma: Pamätník padlým v Čirči

Víťazmi tejto výtvarnej súťaže podľa hlasovania členov zoszpb sa stali:

Kristína Urdová 2. A

Viktória Veľbacká 1.A

Eva Miková 2. B

Blahoželáme

• ❗Dôležitý OZNAM ❗

Vážení rodičia,

venujte pozornosť nasledujúcej správe.

MŠVVaŠ upozorňuje na nebezpečenstvo, ktoré sa šíri prostredníctvom sociálnej siete WhatsApp medzi žiakmi základných škôl. Aktivita "Pridej co nejvic lidi" sprístupňuje žiakom nevhodný obsah.

Podrobnejšie informácie a postup kontroly mobilov nájdete v prílohe tejto správy.

Za pochopenie ďakujeme.

Príloha:   2023-2840-36-C2930.pdf

• 🥁 Bubnovačka 🥁

S násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa „…nás predsa netýka…“. Práve preto sa od roku 2014 vždy v novembri, organizuje podujatie “Bubnovačka – Aby bolo deti lepšie počuť!“.

Myšlienka podujatia „Aby bolo deti lepšie počuť“, ktoré už po desiatykrát upozorňuje na dôležitosť ochrany detí pred násilím a pripomína potrebu včasnej prevencie v spoločnosti, zaznela práve dnes 20. novembra 2023, v čase 10:00 – 11:00,

aby sme pripomenuli, že Hlas detí je dôležitý!

Podujatie sa koná pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej a Petra Pavla, prezidenta Českej republiky.

• Diamantová mozaika

Dievčatá na pracovnom vyučovaní sa niekoľko hodín venovali diamantovej mozaike. Vytvorili naozaj pekné obrázky, ktoré stoja za pochvalu. Veď posúďte sami :-)

• Učíme sa o zmysloch :-)

Prváci sa na hodinách Prvouky učia o zmysloch. Dnes si zobrali "na mušku" sluch :-).

• Výtvarná súťaž

Výtvarná súťaž zväzu protifašistických bojovníkov v Čirči.

Téma: Pamätník padlým v Čirči

strana: